2
16

EnveloBank – nowa marka Banku Pocztowego

We wrześniu tego roku na rynek weszła nowa marka Banku Pocztowego – EnveloBank. Oferta jest skierowana przede wszystkim do młodszych klientów, którzy chcą korzystać z bankowości elektronicznej. Znajduje się w niej konto osobiste, konto dla firm, a także dwie lokaty, moneyback oraz kredyt gotówkowy. Brakuje ubezpieczeń, kont oszczędnościowych oraz kart kredytowych. Oferta lokacyjna również wydaje się bardzo skromna – dwie lokaty 1-miesięczna i 8-miesięczna, lokatę mobilną można założyć wyłącznie przez aplikację banku.

EnveloKonto można założyć na całkiem dobrych warunkach. Prowadzenie konta jest bezpłatne, nie płaci się również nic za przelewy złotowe, ani wypłaty z bankomatów krajowych. Opłata za kartę wynosi 5 zł, dla osób do 26 roku życia jest bezpłatna. Darmowa może być również karta debetowa, przy czym, aby tak było należy dokonać przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej, a także mieć wpływy w miesiącu poprzedzającym bieżący okres rozliczeniowy w wysokości min. 1000 złotych. Rachunek Envelo można założyć za pośrednictwem Internetu, w tym wypadku umowę dostarcza kurier, można też potwierdzić swoją tożsamość wykonując przelew z innego banku.

Moneyback: EnveloBonus i Visa Oferty

Każdy posiadacz EnveloKonta otrzymuje możliwość zwrotu wydatków poniesionych za dostawę zakupów dokonanych przez Internet. Aby otrzymać zwrot kosztów należy zarejestrować się w programie, zapłacić za zakupy przelewem lub kartą – wartość zakupów nie może być mniejsza, niż 30 złotych. Maksymalnie można otrzymać 20 złotych miesięcznie.

Visa Oferty umożliwia z kolei zwrot części wydatków za zakupy usług bądź towarów u partnerów programu. Chcą skorzystać z takiej możliwości należy się zarejestrować na stronie visaoferty.pl i opłacać rachunki kartą.

Kredyt gotówkowy do 100 000 zł

W ofercie Banku Pocztowego są dostępne również kredyty gotówkowe od 300 zł do 100 000 zł, spłatę rat można rozłożyć na 3 do 10 lat. Aby wziąć kredyt trzeba udać się do placówki Poczty lub Banku Pocztowego, nie można zaciągnąć kredytu za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Sprawdź także zestawienia:
Tanie kredyty gotówkowe wrzesień 2023
Tanie kredyty hipoteczne wrzesień 2023
Tanie kredyty dla firm wrzesień 2023
Bezpłatne doradztwo finansowe